Vyhledávání

Kontakt

Svatba vesele
LADISLAV a spol.
Pilníkovská
19012 Praha

ladislavblahak@gmail.com

Otázky a odpovědi

Nebyly nalezeny žádné otázky.

Anketa

Použili byste svou karikaturu na svatební oznámení?

Celkový počet hlasů: 426

Nejen svatební oznámení

Příklady provedení svatebního oznámení .
 
Příklad provedení pozvánky ke svatební hostině .

Karikatura snoubenců pro originální svatební oznámení.

Proč právě karikatura jako svatební oznámení?

  • Protože tak můžete neobvyklým svatebním oznámením ostatním ukázat svůj smysl pro humor, který je pro fungování manželství nezbytný.
  • Protože tím symbolicky vykročíte do společného života právě s humorem.
  • Protože takovým kresleným svatebním oznámením zaujmete a předznamenáte veselý průběh svatební zábavy.
  • A také proto, že vám oběma bude obraz společné karikatury připomínat, abyste za žádných okolností humor neztratili.

 

Karikaturu novomanželů na formát A3 jako obraz, který lze využít pro tvorbu svatebního oznámení mohu nakreslit já, nebo mí kolegové karikaturisté, z nichž si můžete vybrat podle stylu i ceny. 
Pokud nebudete chtít využít naše služby pro tvorbu originálního svatebního oznámení, nevzdáváme to a nabízíme originální zábavu pro svatební hosty. Objednejte si 
 karikaturistu  přímo na svatební zábavu a všechny příjemně i vesele překvapíte. 

   

 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ještě něco o svatebních oznámeních:

Svatební oznámení aneb inspirace pro vlastní výrobu

Svatba je jedinečnou událostí ve vašem životě a rozhodně vyžaduje písemné oznámení. Jejich podoba bude ukazovat váš vkus, a proto jim věnujte velkou pozornost. Někdy může být lepší než volit standardní vzory svatebních oznámení nabízené tiskařskými firmami, vybrat takové, které vystihují vaši společnou životní filozofii a názor.
Pozvání by vám měli všichni potvrdit, proto o to požádejte, abyste mohli naplánovat zasedací pořádek a občerstvení odpovídající počtu hostů, proto nezapomeňte na pozvánky napsat zkratku R.S.V.P. (répondez s'il vous plait) nebo jednoduše, "prosíme o potvrzení účasti formou ...“. Trváte-li na tom, aby hosté přišli ve společenském oděvu, je dobré to do pozvánky napsat, ale neformální svatební oblečení můžete také zdůraznit.
Svatební oznámení musí obsahovat celá jména obou snoubenců, datum a čas svatby, místo obřadu a adresu alespoň jednoho ze snoubenců, na kterou lze posílat gratulace. Na svatební oznámení nepatří akademický titul, a to ani v případě, že ho vlastní oba snoubenci. Působil by spíše rušivě.
Máte-li v úmyslu hosta pozvat také na hostinu, přiložte k svatebnímu oznámení „pozvánku ke stolu“, aby nedošlo k trapné situaci. Neobsahuje-li oznámení pozvánku ke svatebnímu stolu, znamená to, že je host zván pouze na obřad. Pozvání se automaticky vztahuje i na partnera pozvaného hosta. Pro informovanost hostů je vhodné k svatebnímu oznámení připojit také harmonogram svatebního dne, informaci o svatebních darech, mapku s návodem a také kontakt na koordinátora, případně svědka, který tuto roli převezme atd. Obálky se nadepisují zásadně ručně, vytištěné etikety nejsou vhodné.
Svatební oznámení se rozesílají 1-3 měsíce před obřadem s dostatečným předstihem.

Tipy na slovní obsah svatebního oznámení - text svatebního oznámení
 

Vám oznamují, že budou oddáni dne ... v ... hodin na .......
 si Vám  dovolují oznámit, že na společnou cestu životem vykročí dne ............
 Vám oznamují, že spolu společně vstoupí do života dne........................
 oznamujeme Vám, že budeme oddáni dne .....................
Vám oznamují, že se poprvé podepíší společným příjmením dne ..........................
 oznamují, že nechtějí žít bez sebe, stanou se z nich manželé dne ….......................
 potkali jsme se, seznámili, zamilovali a nyní Vám s radostí oznamujeme, že svou lásku - dne ............ ... zpečetíme manželstvím.
všem příbuzným a známým svým,  tajemství své prozradím, že den .................... bude naším dnem svatebním na ...

Vám oznamují, že si prstýnky zlaté a první polibek manželský vymění dne ............................

 

Jak vyrobit své vlastní svatební oznámení?
 

Své datum svatby máte již vybráno a taktéž sepsán seznam svatebních hostů a nyní je nutné tuto událost oznámit všem příbuzným a přátelům prostřednictvím svatebního oznámení.
 Především je nutné se rozhodnout, zda svatební oznámení vyrobíte sami nebo se svěříte do rukou profesionálů. Pokud jste alespoň trošičku manuálně zruční, máme pro Vás pár tipů a rad na výrobu svatebního oznámení:
  Protože jen Vy sami víte, co je pro Vás charakteristické, sami posoudíte, zda to mohou být například různá zvířátka či postavičky. Určitě se nebojte tuto představu využít při tvorbě Vašeho svatebního oznámení.
  K výrobě především použijte pouze kvalitní grafický či strukturovaný papír, jenom na tomto grafickém kartonu bude Váš tisk profesionálnější i s domácí tiskárnou, neboť tato technika už i v domácnostech je na profesionální úrovni.
  Vašim představám se meze nekladou, používejte různá vykrajovátka, výseky s květinovým motivem, motýlky, rybky atd.
 Svatební oznámení můžete tvořit pomocí různých malinkých dekorací – štrasové sponečky, různé korálky a perličky, lesklé glitry apod.
  Originální svatební oznámení můžete vytvořit také i z netradičních potřeb jako jsou – lízátka (nalepíte na obě strany lízátka samolepící grafický papír s Vaším potiskem), čokolády (potištěné Vaším textem či motivem) , perníkové srdce apod.                                                                                                                                   Originalitu svatebního oznámení získáte i jedinečnou kresbou od profesionála - vaší karikaturou ve svatebním, ale námětem může být i společné hobby.
  K výrobě svatebního oznámení používejte i grafické programy například: Photoshop, ve kterém se dají vytvořit nádherné grafické motivy, ornamenty atd. Rada na závěr – i ve výrobě svatebního oznámení platí pořekadlo – „Někdy méně, je více“, proto oznámení nezdobte příliš, svatebního hosta bude především zajímat text a datum Vaší svatby. Pokud na výrobu takového svatebního oznámení nemáte čas, můžete výrobu svatebních oznámení svěřit odborníkům na slovo vzatým.


Svatební oznámení i pozvání ke svatební hostině je důležité rozlišit

Nedílnou součástí příprav svatebního dne je i zajištění svatebních oznámení, které rozesíláme svým kamarádům a známým a oznamujeme jim tuto událost v našem životě. Jen pro vybranou skupinu k nim ještě přikládáme pozvání ke svatební tabuli, někdy i s připraveným svatebním menu pro info.

Kdy rozesílat? Svatební oznámení posílejte minimálně měsíc, ale raději dva měsíce před svatbou. K rozeslání můžete použít i email, ale tištěné oznámení, které pošlete klasickou poštou může zároveň adresátovi sloužit i jako vzpomínka, i když jen vyjímečně, protože málokdo takové písemnosti skladuje. Jde spíš opravdu jen o oznámení, které je však důležité.

Výběr stylu z motivů svatebních oznámení záleží čistě na Vaší představě a vkusu. Kromě klasických svatebních oznámení (prstýnky, růžičky, kytičky apod.), začínají být čím dále, tím více oblíbenější svatební oznámení s vtipem, přímo vyrobená na míru svatebčanům nebo v netradičních designech. Opět můžeme doporučit jako námět karikatury novomanželů.

Svatební oznámení a pozvánky ke stolu většinou seženete ve svatebních salónech, tiskárnách nebo v grafických studiích, kde Vám je mohou i navrhnout na míru a vyhoví téměř každému vašemu požadavku, tzn. např. oscanují karikaturu formátu A3 a bez problému z tohoto materiálu vytvoří vkusné svatební oznámení.
 

Svatební oznámení - další inspirace

Plánujete svatbu? Pak se jistě s jejím konáním budete chtít pochlubit všem svým blízkým a známým. K tomuto účelu slouží svatební oznámení, které všechny vaše příbuzné, přátele i kolegy z práce informuje o tom, kdy a kde se uskuteční váš velký den. Doba pokročila a svatební oznámení dnes již nepíší ručně rodiče snoubenců, jak tomu bývalo dříve. Dnes máme na výběr z tisíců druhů svatebních oznámení na specializovaných internetových stránkách, v katalozích svatebních salónů či kopírovacích center. Stačí si jen vybrat o objednat to pravé. My nabízíme karikatury novomanželů jako námět svatebního oznámení.

Co a jak napsat na svatební oznámení? Text svatebního oznámení.
 

Na co nezapomenout? Co by na svatebním oznámení nemělo chybět jsou celá jména snoubenců (uvádí se bez titulů), datum, čas a místo konání svatby a adresa popř. adresy, kam mohou svatebčané posílat svá blahopřání ke svatbě. K běžným součástem oznámení patří též motto, které by mělo vyjadřovat společný životní postoj snoubenců, či oblíbenou myšlenku. Často se citují výroky o lásce od známých osobností jako J. W. Goethe apod. Pro vybrané hosty, které si přejete mít i na svatební oslavě, se k oznámení připojuje i pozvánka ke svatební hostině, která může probíhat jen v rodinném kruhu.
 

Jak by svatební oznámení mělo vypadat? Design svatebního oznámení.
 

Zkušení stylisté radí: Především mějte na paměti, že svatební oznámení by mělo ladit s celým stylem svatby. Máte svatbu v historickém stylu? Nechte si zhotovit oznámení z pergamenu napsané dobovým písmem. Eko svatba? Recyklovaný papír nebo oznámení v elektronické podobě bude jistě to pravé. A že jste tvůrčí typ? Navrhněte si své vlastní a jedinečné oznámení třeba s fotografií Vaší zamilované dvojice. Hotová oznámení se zasílají poštou či předávají osobně v dostatečném předstihu před svatbou – obvykle 2 až 3 měsíce. Chcete mít tichou svatbu bez dlouhých zástupů svatebčanů? Pak zvolte takzvané ex post oznámení, které se zasílá dodatečně až po svatbě. Záleží jen na vás, jak se zařídíte dle vlastních představ o důležitém dni ve vašem životě, jímž je vaše svatba.

Svatební místa a svatební cesta

Svatba a svatební cesta

24.10.2012 16:23
Svatební cesta Po svatbě často následuje svatební cesta. Kam se pojede a na jak dlouho záleží jen a jen na snoubencích, co si vyberou. Svatba je velký zážitek jak pro nevěstu, tak i pro ženicha. Nastávající manželé by si rádi po náročných přípravách na svatbu rádi odpočinuli, a svatební cesta, je...
1 | 2 >>