Vyhledávání

Kontakt

Svatba vesele
LADISLAV a spol.
Pilníkovská
19012 Praha

ladislavblahak@gmail.com

Otázky a odpovědi

Nebyly nalezeny žádné otázky.

Tradiční svatba přestává být běžná

18.07.2015 00:00

Tradiční svatba je méně častá

S každou svatbou již odedávna souvisí spousta tradic. Mnoho mladých novomanželů má však pocit, že je při svém obřadu nebo při svatební hostině nepotřebují, a tak se od nich pozvolna upouštějí. Nepříjemné pocity způsobuje například únos nevěsty, během kterého jsou svatebčané vydáni napospas volné zábavě a který může stát až příliš času. Stejně tak se už moc nepřistupuje k nasazení chomoutu kolem krku nebo připevnění koule na nohu ženicha. Obecně jsou tradice na čas velmi náročné a lidé spíše raději jen popíjejí, povídají si nebo tancují. Zvyklostí existuje nespočet a není tedy divu, že se v dnes hojně využívají jen některé z nich.

Některé stále používané tradice na svatbách

Přenášení přes práh je stále v kurzu a běžné. Také rozbíjení talíře a zametání střepů nebo společné pojídání polévky při svatební hostině bývá oblíbené. Stále platí pověra, že květen není dobrým měsícem na svatbu.  S plánováním velkolepé svatby je spojena spousta stresu, který zažíváme i každý den v práci. Mnoho lidí proto raději volí veselejší svatbu než konzervativní, využívá různých hudebních koncertů, tanečnic, kouzelníků nebo třeba karikaturistů. Výjimkou nejsou ani půlnoční ohňostroje. Jestliže nechcete plánováním svatby ztrácet svůj čas, můžete si na tuto činnost najmout i specializovanou svatební agenturu. Ta už se o vše postará za současné konzultace věcí s vámi. Stačí jen vědět, kolik chcete do svatby investovat.

I novodobé svatební zvyky se už stávají tradicí

Během novověku se zformovaly i některé nové tradice svatebních radostí. Mnohdy byly i převzaty ze zahraničí. Patří sem například pouštění holubů či hrdliček nebo pohazování okvětních plátků růží před nevěstu (jako symbol plodnosti) a házení čocky na novomanžele, aby měli vždy dost peněz. A po prvním přípitku se často rozbíjejí sklenky na ruský způsob, asi že po tomto přípitku se ze stejné sklenky už nikdo nesmí a nemůže napít.

Svatební šaty a svatební obleky v současnosti už nejsou kroje

Zatímco dříve byla jasnou volbou všech nevěst bílá barva, dnes tomu už tak není. Do obliby se dostávají i další pastelové odstíny, například modré, oranžové nebo růžové barvy. Kdo má trochu odvahy, může si obléci i výrazné červené šaty. I ženichové často volí extravagantnější střihy obleků a pozvolna upouštějí od kravat a motýlků. Jestliže chystáte svatbu na hradu nebo na zámku, můžete se nechat oddat v dobových oblecích. Taková svatba bude mít jistě něco do sebe a zakotví vzpomínky v paměti účastníků.

Svatba na netradičním místě je in

Dnes se můžete nechat oddat prakticky všude, například v letadle, balonu, na lodi nebo třeba v zoologické zahradě. Určitě byste si měli vybrat místo, které je vám oběma blízké. Oblíbené jsou svatby konané pod širým nebem - třeba na louce nebo na pláži. Svou svatbu si můžete zorganizovat nejen v Čechách, ale také v zahraničí. Zvolte si opět místo a klima, které je blízké vašemu srdci a vyberte si z nabídky svatebních agentur.

Svatba a netradiční zábava na svatbu

Mít dobře zorganizovanou zábavu na svatbu je zárukou, že vám hosté neodejdou předčasně. Kromě hudby, jídla a pití existuje spousta možností, jak svatebčany pobavit. Přes mikromagii a různé atrakce až po karikaturistu kreslícího hosty přímo na vaší svatbě. Tato oblíbená kratochvíle zajistí naráz tři záležitosti. Neobvyklý zážitek ze sezení modelem, zábavu pro přihlížející, co čekají na zkarikování a v neposlední řadě dárek v podobě vlastní karikatury každého kresleného svatebčana.
svatby-#svatba