Vyhledávání

Kontakt

Svatba vesele
LADISLAV a spol.
Pilníkovská
19012 Praha

ladislavblahak@gmail.com

Otázky a odpovědi

Nebyly nalezeny žádné otázky.

Polynéská svatba

24.10.2011 23:18

Legenda

Tradiční polynéská svatba se pojí s legendou o princezně a její velké lásce. Polynéská svatba však výrazně ovlivnila dnešní svatební zvyklosti.

Kdysi žila krásná princezna, která si ráda hrála se svým kamarádem. Po několika letech byla ale od sebe bohužel odloučeni a princezna se spolu s otcem přestěhovala na ostrov zvaný Raiatea. Trpěla smutkem a nikdo jí nedokázal pomoci, ani lidoví léčitelé, kteří byli svoláni na pomoc. Princezně scházela její dětská láska - Taeonuimaruia. Její otec jí tedy nakonec vyhověl a poslal ji zpět na rodný ostrov, kde ale byla zajata válečníky. Jejich vůdci se velmi líbila, zamiloval se do ní a chtěl si ji vzít na ženu. Když ale zjistil, že ona jeho city neopětuje, rozzuřil se a rozhodl, že musí trávit každou noc po boku jiného muže. Ke Taeonuimaruia se tato zpráva časem donesla a on vůdce zabil. Dramo pro Shakespeara jako dělané.

Obřad

Svatební obřady polynéské svatby se konají na Tahiti. Svatba zde má pouze symbolický význam, není nijak legálně uznávaný. O to víc je však romantická. Nevěsta se obléká jako princezna, ženich jako válečník. Svatební obřad probíhá ve člunu na laguně a sklízí velký úspěch u obyvatelů vesniček Tahiti, kteří novomanžele vítají květinovými věnci, zpívají a tančí. Svatby se účastní kněz, který se obrací k nejvyššímu bohu Taaroa a prosí jej, aby novomanželům požehnal. Následně páru polije ruce kokosovým mlékem a oba novomanželé získají svá polynéská jména. Romantika pro ty, kteří ji chtějí.

Polynéská svatba v současnost

Z Polynéské svatby jsme si převzali myšlenku svatby konané v přírodě. Obzvlášť v jarní, letní nebo podzimní měsíce má takový obřad své nezaměnitelné kouzlo. Polynéská svatba poukazuje na pestrobarevnost přírody a soulad s ní. Legálně uznávaný sňatek u nás musí být buď civilní nebo církevní - katolický. Jestliže toužíte po pravé Polynéské svatbě, může ho podniknout na ostrovech Tahiti, Moorea nebo Boro Bora, kde se nachází i radnice. Symbolický svatební obřad pak můžete uspořádat na pláži nebo v jiné romantické lokalitě. Možností je nepřeberně.