Vyhledávání

Kontakt

Svatba vesele
LADISLAV a spol.
Pilníkovská
19012 Praha

ladislavblahak@gmail.com

Otázky a odpovědi

Nebyly nalezeny žádné otázky.

Svatební veletrh 2011 ve Vídni

27.10.2011 17:25

Ve dnech 22. a 23.10.2011 se ve Vídni poprvé konal svatební veletrh, ze kterého vyplynulo, že každou svatbu snů je potřeba řádně naplánovat. Akce trvala celý týden a všechny nevěsty, maminky i tchyně tak mohly obdivovat zajímavé nápady a nejnovější trendy. Část veletrhu se pořádala v ateliéru Semperdepot. Celý svatební veletrh nesl oficiální název Wedding Affairs Vienna 2011. Pořadatelkami se letos staly Michaela Honies a Niely Hoetsch, které se pokusily všechny nejlepší prodejce svatební módy a designu shromáždit  pod jednou střechou. 

Wedding Affairs Vienna 2011 v říjnu

Michaela Honies má bohaté zkušenosti s náročnými klienty, je jednou ze špičkových svatebních agentek a s organizací svateb pomáhá snad po celém světě. Niely Hoetsch je designérka, které navrhuje různé ozdoby do vlasů, závoje a další doplňky pro nevěsty. Účelem veletrhu tak bylo inspirovat novomanželské páry. Romantiku zde doplnily vkus, styl a elegance. Snoubenci zde mohli najít vše, o čem snili - módu, krásu, svatební účesy, prostory pro obřady i hostiny, catering, dekorace a fotografie, šperky, seznamy hostů, svatební plány atd. Na veletrhu své kulinářské umění představil Gerstner Wedding Brunch, který podával rozmanité lahůdky a pochutiny. 

Svatební šaty a oblek pro svatbu snů - výběr z nabídky na úrovni

V centru zájmu všech návštěvníků byly samozřejmě svatební šaty. Představili se zde prodejci nejen z Rakouska, ale také ze zahraničí. K vidění tu byly kolekce od návrhářů, jako jsou Rosa Clara, Ian Stuart, Pronovias nebo Atelier Aimée. Své šaty představila také svatební škola Francesca Giobbi nebo rakouský designér Elfenkleid. Oblek pro ženicha tvořil frak, sako, smoking nebo žaket. Bohatý výběr zde byl připraven pro všechny muže v každém věku a rozměru. 

Salón krásy na svatebním veletrhu na živo

 Velkého svatebního veletrhu se zúčastnili také specialisté, kteří se starali o make-up, účes nebo dokonalou manikúru. Salón krásy zabíral plochu celkem 170 metrů čtverečních. Nevěsty si zde mohly nejen nechat poradit, ale rovnou se nechat i nalíčit. Zajímavostí byl rovněž lékařský salón krásy, ve kterém se rozdávaly tipy na zubní péči nebo plastickou chirurgii apod. 

Šperky, snubní prsteny, dary a drobnosti

Ani jedna svatba se neobejde bez těchto všech detailů. Některé šperky se předávají z generace na generaci, jiné se pořizují zcela nově. Jedná se například o různé spony a ozdoby do vlasů, hřebínky, diadémy, brože, náušnice, řetízky nebo náramky. Na veletrhu bylo rovněž představeno mnoho zajímavých darů pro nevěsty. Ty se často předávají ráno před svatbou. Jedná se mnohdy o nějaké šperky - zde byly představeny doplňy od firem Heldwein, Skrein a Fabrini, tedy špičkových dezignerů.

Svatební zábava - svatba jak má být

Naplánování svatby se točí kolem spousty detailů. Neodmyslitelně k němu patří organizace hostiny, svatební zábavy, občerstvení ve formě rautu nebo svatebního dortu. Ke každé svatbě patří také seznam hostů, fotografie a kamera. Svatebního veletrhu se účastnilo mnoho firem, které s touto organizací byly schopny pomoci. Jednalo se o Doll's Blumen, Der Rosenkavalier, Catering Design, Wedding Avenue, Mister Beat, The Wedding Planner, Lobmeyr, výrobnu porcelánu Augarten, Schwäbische Jungfrau, vinařství Leo Hillinger, zámek Daun-Kinsky, zámek Laxenburg, Sofitel Vienna Stephansdom, svatebního fotografa Stephana Raucha, a Coco Weltweit Reisen).

Vídeňský matriční úřad - svatba oficiálně

Wedding Affairs Vienna 2011 se účastnili také zástupci matriky ve Vídni, kteří byli schopni poradit snoubencům v mnoha záležitostech. Jednalo se o právní dotazy - například o rozdílem postavení snoubenců. Dále také rady ohledně svatby na radnici atd.

Gerstner Wedding Brunch - svatební hostina

Na závěr vrcholem celého veletrhu byla svatební hostina Gerstner Wedding Brunch, při které se servírovalo pohoštění pro návštěvníky veletrhu. Jednalo se samozřejmě o svatební tematiku. Návštěvníci si mohli rezervovat svůj stůl dopředu a za poplatek si nechat přinést občerstvení. Pro hosty této akce byl vstup zdarma. Jinak se vstupné pohybovalo do 12 EURO.