Vyhledávání

Kontakt

Svatba vesele
LADISLAV a spol.
Pilníkovská
19012 Praha

ladislavblahak@gmail.com

Otázky a odpovědi

Nebyly nalezeny žádné otázky.

Svatba ve filmech může být inspirací.

14.11.2014 09:53

SVATBA VE FILMU

Každou minutu někdo z tohoto světa odchází, ale také se rodí a každý den probíhá množství svateb po celém světe. Není proto divu, že toto téma je oblíbené i mezi filmaři a producenty. Pro vaši inspiraci zde najdete pár filmů, kde svatba je hlavním tématem:

Svatba
Komedie a drama
USA, r. 1978

Svatba je hlavním námětem filmu. Námět rámuje úvodní obřad i smrt paní domu a končí náhodnou smrtí dvou postav při autonehodě. V podstatě jde o prolínání mikropříběhů bez zdůraznění některého z nich. Svatba jako taková je tak nosným tématem, které zahrnuje právě ty malé příběhy související s ní a celá mozaika tvoří děj.

RECENZE FILMU SVATBA NA BITEVNÍM POLI

Dějově prázdná komedie, kde je odraz práce na seriálu Ulice. Svatba na bitevním poli je film, nad nímž nemusíte přemýšlet. Odpočinková a nenáročná záležitost.

Princ a já 2 - Královská svatba
Film USA, r, 2006
Princ Edvard a Paige Morganová jsou zamilovaní a připadají si jako v ráji. Paige studuje medicínu a učí se nový jazyk, protože jako budoucí královna musí umět mluvit dánsky.
Zdá se , že nic nemůže překazit blížící se svatbu. Jenže do hry vstupuje nemajetný norský princ Albert, který chce s pomocí právní kličky zabránit královské svatbě a svoji dceru Kirsten dosadit na trůn. Strhne se válka nervů a vzájemných naschválů mezi dívkami, z čehož těží dánské sdělovací prostředky a veřejnost má své divadlo.


SVATBA MÉHO NEJLEPŠÍHO PŘÍTELE   
film USA, r. 1997
Když se krásná Julianne Potterová rozcházela se svým přítelem Michaelem, slíbila mu, že budou i nadále přáteli, a pokud budou v dvaceti osmi ještě svobodní, vezmou se. Slib je slib a nyní má Julianne právě dvacet osm, je svobodná a živí se tím, že píše recenze na jídlo. Na jejím záznamníku bliká Michaelův vzkaz. Úlek při myšlence, že si svého starého kamaráda nakonec bude muset vzít, však vzápětí vystřídá šok daleko větší. Michael se skutečně chce oženit, ale s jinou. A Julianne má jít za družičku. Dívka si právě v té chvíli uvědomila, že Michaela vlastně celý život milovala a hodlá bojovat.


Film William, Kate a osm královských svateb z roku 2010 byl natočen ve Francii
Recenze filmu William, Kate a osm královských svateb jsou na filmových serverech.
Skvělý výlet do historie britských královských svatebních obřadů. Svatba prince Williama s Kate Middletonovou se blížila a ti netrpěliví si mohli čekání zkrátit dokumentárním filmem, který je provede historií britských královských svateb a věcí souvisejících. Zachytí jejich neopakovatelné kouzlo, ukáže samotný obřad i nejlepší okamžiky námluv, zasnoubení i svatebních příprav ostře sledovaných svateb.

Velká svatba   filmy-online.com/335-velka-svatba.html
Máte-li rádi komedie, určitě nesmíte vynechat film Velká svatba. Film vypráví příběh mladého páru, Missy a Alejandra, kteří se chtějí vzít. Karty však zamíchá Alejandrova biologická matka, která je velmi přísnou katoličkou. Velká svatba je o to zajímavější, že pěstouni, kteří Alejandra vychovávali. jsou rozvedeni, což se budou snažit před jeho skutečnou matkou utajit ze zjevných důvodů. Jak se jim to povede a co všechno během tohoto přetvařování zažijí, se dozvíte ve filmu Velká svatba, který  rozhodně stojí za shlédnutí. Zábava a relax.

SVATBA MEZI CITRÓNY r 2012 CZ
Po filmu Lepší svět oceněném Oscarem přichází režisérka Susanne Bier s mimořádnou romantickou komedií, která splňuje všechny definice tohoto žánru, přestože se nebojí ani vážných témat. Dvě velmi odlišné rodiny se setkávají v nádherné staré italské vile uprostřed citrónového sadu na pobřeží moře. Důvodem setkání je svatba krátce zamilované dvojice. Setkání rodiných příslušníků, starých lásek a kamarádů vynese na povrch spoustu vášní. Susanne Bier ve svém novém filmu Svatba mezi citróny spojila s citem a jistotou téma lásky, absurditu, humor, břitké dialogy, jemně vykreslené charaktery a zdánlivě jednoduché životní pravdy.Všechno, co je opravdu potřeba k šťastnému životu, je láska. I když si myslíme, že je po všem, možná všechno teprve začíná.

Svatba podle Margot

USA, 2007

Margot Zeller (Nicole Kidman) píše povídky, ve kterých si nebere servítky. Na neštěstí přijíždí na přípravy svatby své volnomyšlenkářské sestry Pauline a začnou se dít věci....


 

Svatby pana Voka

Československo, 1970

Hrdinou tohoto snímku je známá postava šlechtice z české historie, jeden z nejvýznamnějších představitelů naší šlechty z přelomu 16. a 17. století, jímž v roce 1611 vymřel mocný a slavný rod ROŽMBERKŮ. Režisér Karel Steklý si z bouřlivého života PETRA VOKA vybral krátké období z roku 1580, kdy se VOK oženil s mladičko Kateřinou z Ludanic. Pan PETR VOK - ve skvělém podání Miloše Kopeckého - ožívá jako postava víceméně komická. Stárnoucí velmož se totiž musí před vlastní svatbou s krásnou Kateřinou postarat o svůj dvanáctičlenný fraucimor. Vlastně se ho zbavit. A jak to pan VOK zařídil, napovídá už sám název filmu: SVATBY PANA VOKA. Úsměvný film Svatby pana Voka je už klasikou naší kinematografie.

Svatba ve třech (2005) Velká Británie

Svatba upírů

Česko, 1993, 96 min

Horor – Komedie

Hrdinou je mladý anglický šlechtic Richard Bancroft, přijíždějící do Prahy se svým strýcem, obchodníkem Archibaldem. A právě tady se nesmělý Richard seznámí s krásnou a tajemnou dívkou, do níž se okamžitě zamiluje. Brzy se však ukáže, že šlechtická společnost, v níž se Olivie, jak se dívka jmenuje, pohybuje, ve dne spí a v noci se věnuje poněkud neobvyklému způsobu obživy, totiž vysávání krve nevinným obětem. Láska si však nedá poroučet a tak s tradiční omluvou, že nikdo není dokonalý, se mezi mladými lidmi rozhoří hluboký cit. To se ovšem nelíbí dívčině průvodci, hraběti Kronbergovi, jinak též vůdci upírské smečky a napínavý i komický horor začíná...


7 let po svatbě, Komedie, Francie 2009


Krvavá svatba

Španělsko-francouzský taneční film (1981).

Komu se líbí španělské tance, hlavně flamengo, nenechte si ujít film Krvavá svatba. Byl prvním společným projektem dvou známých španělských umělců – režiséra Carlose Saury a tanečníka a choreografa Antonia Gadese. Jejich adaptace dramatu Federica Garcíi Lorcy vznikla v roce 1981 a stala se prvním titulem flamenkové trilogie, kterou doplňují filmy Carmen (1983) a Čarodějná láska (1986). Temperament a spád.


SVATBA JAKO ŘEMEN

1967, Československo, 94 min. 
Režie: Jiří Krejčík
Hrají: František Filipovský,Josef Hlinomaz,Jiří Hrzán,Iva Janžurová,Pavel Landovský 

Jde o příběh z malého města, který se odehraje v rozmezí necelých 24 hodin. Pod vlivem alkoholu se tři smutní hrdinové dostanou do podezření, že znásilnili mladou prodavačku. Domněle znásilněná dívka odvolává své obvinění, učiněné tak trochu z nerozumu, tak trochu ze msty a konekonců i z vypočítavosti. Obviněný mladík se může konečně oženit a může začít SVATBA JAKO ŘEMEN. Klasická česká komedie.


 

Svatby podle Mary (The Wedding Planner)

USA 2001, 135 min,


Nikdo nerozumí romantice tak, jako Mary Fiore. Díky této vlastnosti se stala nejlepší plánovačkou svateb v San Francisku. Pravě když může oslavovat svůj nejnovější triumf – svatbu internetové magnátky Fren Donollyové, zachrání ji přitažlivý doktor Steve Edison před řítící se popelnicí. Mary s ním zažije nejhezčí večer svého života a má konečně důvod věřit na lásku. Ale dvakrát měř, jednou řež! Maryin život se otočí vzhůru nohama, když zjistí, že právě Steve je budoucí ženich Fran Donollyové, a ona má připravovat jejich svatbu! Jak se k tomu postaví???