Vyhledávání

Kontakt

Svatba vesele
LADISLAV a spol.
Pilníkovská
19012 Praha

ladislavblahak@gmail.com

Otázky a odpovědi

Nebyly nalezeny žádné otázky.

Svatba a svatební šperky

02.08.2020 17:23

 Jako první většinu lidí napadnou snubní prsteny. Nedávno jsem mimoděk zaslechl zajímavost o snubních prstenech, když jsem na jedné svatbě kreslil karikatury svatebčanům. Přihlížející dámy se za mnou bavily o snubních prstýnkách a jejich objednání u zlatníka šperkaře. První jeho otázkou bylo, zda půjde o prsteny k celoživotnímu nošení, nebo o exkluzivní zdobené a ryté pro efekt svatebního dne. Jaký je v tom rozdíl? Paradoxně ty krátkodobé složité jsou mnohem dražší a o kratší dobu nošení jde, protože se různé záhyby a vrypy časem zanáší nečistotami a nepůsobí už tak krásně. Existují sice obecně známé metody čištění drahých kovů, jako ultrazvukem apod., ale kdo by na to myslel? Tehdy snoubenci zvolili z těchto důvodů méně okázalý jednodušší typ prstenů. Ty jsou jediným stejným šperkem muže i ženy a dále už se šperkařství ubírá různými cestami.

 U mužů je to poněkud jednodušší. Manžetové knoflíčky, spona na kravatu a někdy určitý přívěšek na řetízku, který má obvykle svůj symbolický význam, ale se svatbou nemá nic společného.

 Ženy šperkům věnují pochopitelně větší pozornost a mývají jich plné šperkovnice, neboť se rády zdobí a některé i často mění styl. Svatba je ovšem výjimečná událost a žádá si jiný přístup, než běžný všední den. Spíše se blíží ohledně šperků nějaké společenské slavnosti, jako ples apod. Pro takové chvíle ženy obvykle volí konzervativní přístup s důrazem spíš na honosný luxus, než na barevný akcent a stávají se nechtě poněkud uniformními, protože mají šperky podobného ražení. Proč nevystoupit odvážně z řady? K bílým šatům můžete použít i výrazný barevný akcent přívěšku i náušnic a dokonce i náramku, jenž zdůrazní jemnost vaší pokožky a hlavně přitáhne pozornost i k půvabu vaší tváře.

 Záleží samozřejmě na stylu svatby a na dalších aspektech svatebního dne. Nicméně i tuto možnost můžete vzít v úvahu. Pro inspiraci mrkněte na https://www.sperky-stanja.cz .