Vyhledávání

Kontakt

Svatba vesele
LADISLAV a spol.
Pilníkovská
19012 Praha

ladislavblahak@gmail.com

Otázky a odpovědi

Nebyly nalezeny žádné otázky.

Svatba a zvláštní svatební zvyky z několika částí světa

30.12.2012 15:12

Chcete vědět, s jakými svatebními zvyky se můžete setkat ve světě?  Co země, to kultura. Budete koukat, jak  svatební zvyky  mohou být neobvyklé až zvláštní. Možná vás některé inspirují a zařadíte je jako součást svého svatebního dne. 

Svatba v Bengálskubřadu

Každá svatba se tady spojuje s jídlem a znamená tedy velkou svatební hostinu. Ženichovi se vezme krev z prstu, smíchá se s pepřovníkem a nevěsta to sní.

Svatba u Pygmejů

Odlišný od nás ve zvyklostech je kmen Pygmejů, kde se obvykle konají svatby v rodině. Muž si svou partnerku musí najít mezi příbuznými - sestrami nebo sestřenicemi. Když má dostatečné zabezpečení obživy, může si vzít klidně ženy dvě či tři.

Čínská svatba

Před svatbou se posílají tři dopisy. První pochází od ženicha a je žádostí o manželství. Posílá se rodině nevěsty. Druhý dopis se posílá krátce před svatbou rodina nevěsty rodině ženicha a je v něm drobný dárek. Třetí dopis je oznámením přijetí nevěsty do rodiny. Předává se rodině nevěsty v den svatby.

Svatba v Anglii

V Anglii je zvykem, že má nevěsta ve svém střevíčku schovanou minci a ta jí v budoucnosti zaručí finanční zajištění jako vdané ženy.

Zvyky ve Francii

Francouzi mají sympatický zvyk při svatební hostině. Svatebčané se sejdou pod okny novomanželů, řinčí kovovým nádobím a ovomanželé je musí pozvat na přípitek.

Japonské tradice

Japonské nevěsty jsou pomalovány bílou barvou, která symbolizuje panenskou čistotu. Nevěsta se několikrát převléká během svatebního dne. Svatební oblečení zahrnuje kimono, paruku a pokrývku hlavy. Nesmí chybět ani fotografování. Z fotek je pak možné předvídat život manželů v budoucnu.

Italská svatba

V Itálii je typické, že se ženichovi přátelé snaží mu den co nejvíce ztížit. Mění čas na hodinách, schovají mu svatební oblek atd.  Barvou pro italskou svatbu je zelená, která v Itálii je spojována se štěstím.

Obřad ve Skotsku

Skoti mají na sobě při svatebním obřadu kilt, což je součást jejich národního kroje. I lidé od 16 let zde mohou být oddáni a nemusejí mít povolení od svých rodičů. Nechybí zde samozřejmě dudy.

Svatba v Indii

Indky se oblékají do barvy červené. Zatímco u nás je pro svatbu běžná bílá. V Indii není svatba radostným okamžikem pro příbuzné nevěsty, jelikož je opouští a stěhuje se k rodině svého ženicha.  Obřad se nazívá Tilak. 

Řecká svatba

Zde se dva až tři dny před obřadem pořádá oslava zvaná Krevati. Hosté vhazují peníze do postele novomanželského páru. Což má zajistit plodnost a prosperitu páru v budoucnu. Řecké svatby jsou opravdu honosné s početnou účastí hostů - až 500. Nevěstě během zábavy do šatů zastrkávají peníze.