Vyhledávání

Kontakt

Svatba vesele
LADISLAV a spol.
Pilníkovská
19012 Praha

ladislavblahak@gmail.com

Otázky a odpovědi

Nebyly nalezeny žádné otázky.

O svatbě

28.12.2011 12:57

 

Svatba je jeden z velkých kroků v životě lidí. Každý si o ní rozhoduje sám a na vlastní zodpovědnost. V dnešní době si sami hledáme partnera, vzájemně se poznáváme a rozhodujeme se, zda spolu chceme zůstat po zbytek svého života. Pro mnoho lidí se jedná o velkou událost. Důležité je mít vedle sebe partnera, kterému můžete věřit a který vás má rád. Ve vztahu by měla vládnout harmonie. Svatba se dnes dá provést mnoha způsoby a prakticky skoro kdekoliv na planetě. I v době klesajícího zájmu o víru se často přistupuje k církevním sňatkům. Mnoho lidí takový sňatek považuje za tradici či zvyk. Svatba na obecním úřadě rozhodně není to samé jako před duchovním pastýřem. 

Církevní svatba

Duchovní nepatří do žádného státního úřadu, který je pověřený k vykonávání svatebních obřadů. Na radnici pověřený úředník promluví, podepíšete se, ženich políbí nevěstu a vzájemně si nasadí svatební prsteny. Matrikářka vše sepíše a vy dostanete svatební list. Taková svatba je tedy velmi jednoduchá a také nenákladná. 

Duchovní vystuduje církevní školu. Poté je přidělen na úřad, ve kterém vykonává to, co se naučil ve škole. V kostele vede Bohoslužby, seznamuje se s prostředím, s lidmi a také s okolím fary. Celý jeho život se zde odehrává. Až poté, co prokáže, že tyto činnosti dobře ovládá, bývá zasvěcen do vykonávání svatebních obřadů, ke kterému si musí prostudovat určité knihy. Jakmile je připraven, proběhne zasvěcení do svatebního aktu. 

Pokud chcete svatbu před duchovním, určitě ji neberte na lehkou váhu. Z pohledu víry se totiž jedná o velmi významnou událost. Ať už provádíte svatební akt před křesťanským, židovským, buddhistickým nebo islámským knězem, vždy si zjistěte, jak celý obřad bude probíhat. Pokud si nejste jisti výběrem partnera, svou svatbu pečlivě zvažte a raději ji ještě odložte. Rovněž se zajímejte o podmínky církevního rozvodu - některé církve to povolují, jiné nikoliv.