Vyhledávání

Kontakt

Svatba vesele
LADISLAV a spol.
Pilníkovská
19012 Praha

ladislavblahak@gmail.com

Otázky a odpovědi

Nebyly nalezeny žádné otázky.

Co a jak na svatební oznámení, aneb pár rad, jak na to.

26.07.2012 21:55

Zvolte si zlatou střední cestu ke svatebnímu oznámení

Vdáváte se, nebo ženíte? Mnoho z nás se rádo pochlubí. K tomu je svatební oznámení, které můžete všem svým blízkým a přátelům poslat. Můžete volit z levnějších i dražších variant, nechat si ho vyrobit na zakázku nebo zvládnout jeho přípravu sami doma a "ušetřit". Raději volte zlatou střední cestu co do ceny. Svatební oznámení by mělo působit reprezentativně, určitě se však nevyplatí za něj utrácet zbytečně moc.

Funkce svatebního oznámení jsou víceré

Svatební oznámení plní funkci informační, jelikož díky němu oznámíte, kdy a kde se vaše svatba koná. Mnoho lidí se navíc jen o ní dozví ze samotného oznámení. Svatební oznámení však není samo pozvánkou na hostinu, jedná se pouze o informaci. Pokud má plnit roli pozvánky, je dobré jej upravit a přímo napsat, že obeslaného člověka zvete i na svatební hostinu. Zde je potřeba rovněž uvést místo a čas svatební hostiny, aby nevzniklo nedorozumění.

Svatební oznámení na papíru nebo v elektronické podobě, toť otázka

V moderní době a svatební oznámení se často z běžného papíru přesouvá elektronické podoby. Zatímco dříve se svatební oznámení vyráběla jen v několika  verzích, dnes můžete vybírat z nekonečné nabídky. Jestliže tedy toužíte po originálním svatebním oznámení, můžete je mít. Svatební oznámení můžete mít ve 2D i ve 3D formátu. Lze se rozhodnout i pouze pro to elektronické, které pak sdílíte na sociálních sítích nebo rozešlete svým známým e-mailem atd. To je i mnohem méně pracné. Také si můžete nechat vypracovat interaktivní webovou stránku. Na ní pak všichni pozvaní zjistí informace o svatebním obřadu a hostině atd. Tam se může nacházet i seznam svatebních darů spolu s údaji o tom, kde je možné dárky sehnat. Vypadá to, že se zde vytrácí kouzlo tradiční svatby, ale tento přístup je mnohem jednodušší a praktičtější i levnější.

Svatební oznámení od profesionálů nebo vlastní výroba?

U klasického papírového oznámení si dobře promyslete, jak ho pořídit. Můžete to zkusit sami, ale jestli vám však chybí výtvarné nadání, raději se do toho nepouštějte a zkuste jinou cestu. Profesionálové vám totiž vytvoří svatební oznámení, které bude velmi originální.  Můžete si najmout i grafika, který vám vytvoří oznámení na míru. Zde však počítejte i s výrazně vyšší cenou.

Jak najít to pravé svatební oznámení může být dost obtížné

Svatební oznámení je individuální záležitost každého. Provedení úzce souvisí s pojetím celého sňatku a jeho průběhem. Když máte klasickou svatbu v kostele, na úřadě nebo třeba na zámku, nic nezkazíte jednoduchým oznámením na bílém podkladu. Jestli chcete volit netradiční oblečení nebo svatbu uspořádat jako velkolepé párty, oznámení tomu určitě přizpůsobte stylově. A jaká svatební oznámení jsou letos in? Pěkně vypadají oznámení realizovaná na hrubém recyklovaném papíru. Skvěle působí také svatební oznámení nakreslená rukou neznámého malíře nebo dítěte apod. Určitě se můžete rozhodnout také pro různé humorné oznámení, kde přichází na řadu i využití karikaturisty.