Vyhledávání

Kontakt

Svatba vesele
LADISLAV a spol.
Pilníkovská
19012 Praha

ladislavblahak@gmail.com

Otázky a odpovědi

Nebyly nalezeny žádné otázky.

Co je svatba

28.12.2011 17:40

Pod pojmem svatba si mnoho z nás představí společenskou událost. Jedná se o slavnostní obřad, kterým se uzavírá svazek mezi nevěstou a ženichem.  U nás v Čechách svatba představuje veselý i okázalý oficiální vstup dvou lidí do společného života. Svatby se musí účastnit pověřené osoby - buď oddávající z městského úřadu nebo u věřících kněz. Oficiální akt se pak zapíše do matriky. 

Význam svatby pro naši budoucnost

Svatba dnes není tak velkým zásahem do našich životů jako dříve. Mnoho lidí spolu totiž žije i bez oddání a svatba je tak pro ně často jen formalitou, která mnoho v jejich denním režimu nezmění. Na dost z nás však dopadají psychické změny, například v podobě jistoty při zakládání rodiny. Právní změna se týká především změny stavu a u žen i příjmení. Právo je také více na straně vdaných žen, než jen družek. Proto snad nevěsty září štěstím?

Po svatbě se počítá s dalšími členy rodiny a vy tak nesete zodpovědnost za své soužití a výchovu dětí v budoucnu. Na řadu přichází také plnění svatebních slibů, které by se v budoucnu neměly projevit jenom jako prázdná slova. Důvěra je slovo, které může znamenat i štěstí.

Radostný svatební obřad

Svatba je radostný a optimistický obřad, který v sobě skrývá určitou sílu. Je důležitý především pro ženy, muži mu mnohdy nepřikládají velkou váhu. Ačkoliv je svatba pro mnoho lidí přežitkem, její význam v našich životech by se neměl podceňovat. Její smysl stále přetrvává a s velkou pravděpodobností přetrvá i v dalších zítřcích. Není to jen o lásce, ale také o možnosti spolehnout se na druhého, mimo jiné právně pojištěné.